Tweeling overleeft geboorte voor de abortusgrens
Toen Charlie en Harvey na een zwangerschap van slechts 24 weken werden geboren, vreesde iedereen het ergste. De tweelingbroers pasten in de handpalm van hun moeder, zó klein.
Luci en Joseph weten nog goed hoe de doktoren zeiden dat ze moesten vrezen voor het leven van hun jongens, vertellen ze Mirror.co.uk. Ze kwamen al met 24 weken ter wereld, nog net voor de wettelijke abortusgrens in Groot-Brittannië. Charlie woog 623 gram, broertje Harvey nog minder: 566 gram. De kans dat ze kort na de geboorte zouden komen te overlijden was groot, zo kregen hun ouders te horen. Maar intussen zijn de jongens 15 maanden oud.
Kleine vechters
,,Toen mijn bevalling begon, waren Joseph en ik doodsbang”, aldus Luci. ,,Het was nog zo vroeg en we maakten ons zo’n zorgen over wat er allemaal kon gebeuren met onze jongens. Het was beangstigend dat we niet wisten of ze het zouden redden. Ze moesten na de geboorte meteen naar de intensive care. Ik mocht ze niet vasthouden of zien. Joseph kon alleen nog snel twee foto’s van ze maken. Ik was in shock, kon het allemaal niet bevatten. Pas drie uur later mochten we ze zien.”
Charlie en Harvey werden in mei 2017 geboren, maar mochten pas in september van dat jaar het ziekenhuis verlaten. Harvey moest een maand later weer terug om nog meer onderzoeken te ondergaan, maar sindsdien gaat het goed. ,,Het zijn allebei kleine vechters. Mijn helden!”
‘Mijn helden!’
Vreselijk
Moeder Luci vraagt zich nu wel af of het maximale aantal zwangerschapsweken tot waar abortus is toegestaan in haar thuisland niet omlaag moet. ,,Ik had er nog nooit zo over nagedacht maar als je ziet hoe goed de jongens het doen, vraag je je af of 24 weken niet te laat is?!. De gedachte dat iemand een baby op die termijn laat aborteren, is vreselijk. Harvey en Charlie zijn het bewijs dat kinderen kunnen overleven als ze met een termijn van 24 weken worden geboren.”
Foto’s: Facebook.com/Luci