Tweelingmama vraagt vrouwen om moedermelk voor haar tweeling
Door de stress en gezondheidsproblemen van haar prematuurtjes produceerde Alantria steeds minder borstvoeding. Ze besloot andere moeders te vragen om hun moedermelk te doneren.
De Amerikaanse Alantria kreeg in november 2018 A’ja en Kyrie, drie maanden te vroeg. De kleintjes hadden allebei problemen met ademen en slikken. A’ja ontwikkelde een hemangioom – een goedaardige woekering van een bloedvat – op haar lip en Kyrie bleek een leveraandoening te hebben. Als gevolg van de aandoening heeft hij geelzucht en lukt het hem maar moeilijk om op gewicht te blijven.
Heel lastig
Alantria’s borstvoedingsproductie liep door alle spanningen terug. ,,Ik was zo gestrest. Ik maakte me zorgen om zijn gezondheid en over wat hij precies had. Ik produceer nog steeds borstvoeding, maar ik heb sindsdien lang niet genoeg om beide kinderen te voeden”, vertelt ze aan InsideEdition.com. Ze probeerde het aan te vullen met kunstvoeding speciaal voor prematuur geboren kinderen, maar de tweeling kwam daarmee niet voldoende aan.
Hun moeder besloot iets te doen wat ze heel lastig vond, namelijk om hulp vragen. En niet zomaar om hulp, maar om moedermelk van andere vrouwen m haar fragiele kinderen te helpen groeien. ,,Ik kreeg zoveel berichtjes”, vertel Alantria. ,,Mensen wilden langskomen om moedermelk te brengen voor mijn tweeling. Het was zo bijzonder.”
Tumor geslonken
De tweeling is nu tien maanden oud en het gaat steeds beter met A’ja en Kyrie. De tumor op de lip van A’ja is geslonken en Kyrie’s ogen zijn niet meer geel, hij krijgt bolle wangen en hij wordt steeds actiever. ,,Veel vrouwen zouden het moeilijk vinden dat ze hun eigen kinderen niet kunnen voeden”, bekent Alantria. ,,Maar uiteindelijk gaat het erom dat je kinderen gezond zijn en daar wil je als moeder alles aan doen.”
Foto: Unsplash/Luiza Braun